Reklama
Reklama

W Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta z koronawirusem. Kobieta była przedszkolanką

fot. GIS

Tragiczne informacje podano w niedzielę rano.

- Z przykrością informujemy, że dziś rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza - poinformował Tomasz Stube z urzędu wojewódzkiego. Badania potwierdziły, że kobieta była zakażona koronawirusem. - Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci - dodał Stube. Szpital w Wolicy, z którego w piątek przewieziono 37-latkę, został zamknięty. Obecnie nikt nie może z niego wychodzić, ani do niego wchodzić. 68 osób z tego szpitala, w tym 54 pacjentów, przechodzi kwarantannę.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

To druga osoba w naszym regionie, która zmarła po wykryciu u niej koronawirusa.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 nowych przypadków koronawirusa na terenie kraju. W sumie pozytywny wynik testu odnotowano do tej pory u 547 pacjentów.

- Kobieta była przedszkolanką. 14-dniową kwarantanną objęto 100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej, mieszkanki powiatu kaliskiego - poinformowała w niedzielę Anna Napierała, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu, cytowana przez tvn24.pl.

 • Aktualizacja
  niedziela, 22.03.2020 r., godz. 11.02
  Aktualizacja
  niedziela, 22.03.2020 r., godz. 11.02
  Jacek Górny, rzecznik szpitala zakaźnego w Poznaniu na antenie TVN24 pytany, czy u kobiety stwierdzono występowanie chorób współistniejących powiedział, że "miała umiarkowane obciążenia". "Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał. Chora zmarła" - poinformował rzecznik dla TVN24.
 • Aktualizacja
  niedziela, 22.03.2020 r., godz. 13.20
  Aktualizacja
  niedziela, 22.03.2020 r., godz. 13.20
  W niedzielę w szpitalu w Radomiu zmarł 43-letni kierowca PKS, który trafił do placówki w ciężkim stanie. To siódma ofiara koronawirusa w Polsce. Obecność wirusa potwierdzono u 563 osób.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro