Reklama
Reklama

ZKZL przestrzega przed wyrzucaniem choinek do śmietników. Grozi za to mandat!

fot. archiwum

Plakaty informacyjne rozwieszane w budynkach zasobu miejskiego będą przypominać mieszkańcom, ze choinki nie powinny trafiać do śmietników.

Okres po Święcie Trzech Króli to czas, kiedy zaczynamy rozstawać się z choinkami znajdującymi się w naszych domach. Często świąteczne drzewka lądują na śmietnikach. ZKZL zamierza z tym walczyć. Żywa choinka to odpad biodegradowalny i istnieje rozwiązanie, które umożliwi wyrzucenie takiej choinki do brązowego kosza na śmieci. Trzeba jednak pamiętać, aby drzewko było bez doniczki z ziemią. Z uwagi na swoje rozmiary trzeba ją jednak pociąć na mniejsze kawałki. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie choinki przy śmietniku - tłumaczy Łukasz Kubiak z ZKZL.

Najlepsza wyprzedaż Renault 2019 Zyskaj nawet do 25.000 z oponami zimowymi Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 663 769 161
REKLAMA

Akcja informacyjna ZKZL pod hasłem "Choinka? Nie wrzucaj" ma za zadanie przypomnieć poznaniakom, że nie należy wrzucać choinki do śmietnika. Takie działanie może kosztować ukaraniem przez Straż Miejską mandatem w wysokości 500 złotych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaleca mieszkańcom, żeby na stronie GOAP sprawdzili harmonogram wywozu choinek - dodaje.

Różne akcje informacyjne będą przeprowadzane cyklicznie w budynkach zasobu miejskiego.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
34.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro